A Mobilsept KR tervezett konyhai rendszer az ipari konyhák levegő elvezetők / légcsatornák belső felületkezelésére.
Az új EN 16282 EU-szabvány nagy visszhangot váltott ki, és gyorsan terjed Európában, amely az energiafogyasztás és a szén-dioxid-kibocsátás jelentős csökkenését eredményezi. A mozgatórugó a környezetbarát tervezésről szóló (Ecodesign Directive) irányelv, amely kimondja, hogy az ingatlanokban alkalmazott hővisszanyerés minimális hőhatékonyság szintjét 2018. január 1- vel legalább 68% a tányéralapú hőcserélőknél és 73% a lemezes / ellenáramú hőcserélőknél teljesíteni kell.
A Mobilsept KR rendszer könnyen integrálható az EN 16282 – új EU ventilációs rendszer szabványú ipari konyha rendszerekben!
Új követelmények az ózongáz zsir/szag semlegesítőkhöz:
Az oxigénnel táplált ózongenerátorok számára most számos új intelligens követelmény vonatkozik.
• A telepítést, javítást és karbantartást a gyártó által képzett személyzet végezheti
• Az ózongenerátor csak az elszívó ventilátorral együtt üzemeltethető.
• Megfelelő segéd berendezések, például áramlás- és / vagy nyomásérzékelő (k) biztosítják, hogy az ózon ne kerüljön az épületbe. Ha a rendszert nyomásérzékelővel látták el, akkor azt úgy kell beállítani, hogy az ózonrendszer leálljon, ha a nyomáskülönbség 20 Pa alá csökken.
• A levegő kiszívó csatornákban lévő ellenőrző nyílásokon egy figyelmeztető táblát kell elhelyezni, amely a következőket írja: „FIGYELEM - Ózonkezelés”
Új követelmény a levegővel táplált ózongenerátorok vonatkozásában:
A kereskedelmi légkezelő technológiákra és az ózongenerátorokra vonatkozó általános követelmények mellett a szabvány előírja, hogy az oxigént tápláló ózongenerátorokat 2500 m3 / h-t meghaladó teljes elszívott levegő áramlásához kell használni. Ennek oka, hogy a levegővel táplált ózongenerátorok túl nagy mennyiségű nitrogén-oxidot és salétromsavat termelnek. A szabvány kimondja:
"MEGJEGYZÉS: Az elszívott levegő NOx- és HNO3-lerakódása elleni védelem érdekében oxigénnel táplált ózongenerátort kell használni a teljes kivonatáramlásnál, amely meghaladja a 2500 m3 / h-t."
Az UV-fényt sugárzó rendszerek működési elve:
Az UV-C spektrum sugarai nagy energiával rendelkeznek. Az UV-oxidációs folyamat két elsődleges kémiai reakcióból áll. Ha a hullámhossz 265 nanométer, a sugárzás fertőtlenítő hatást vált ki és megöli a baktériumokat. A 185 nanométeres hullámhosszú sugarak elpusztítják az oxigénmolekulák diatómikus kötéseit. Az ózon akkor jön létre, amikor a monatomikus oxigén reagál az oxigénmolekulákkal és a vízgőzzel. Az ózon létrehozásának folyamata során az OH hidroxil erős oxidáló hatás is létrejön. Amikor az ultraibolya sugarak reagálnak a konyhai emisszióval érkező zsírokkal, elpusztítják a kovaföldet, ez hasonló a szerves anyagok más molekuláival való reakcióhoz. Azt a folyamatot, amikor az UV-C sugárzás eléri a molekulaláncokat kisebb vegyületekre bontja amelyet Fotolízisnek nevezünk. A Fotolízis, amely a zsírmolekulák fotonokkal történő kémiai lebontása az UV-rendszerű kazetták fotolízis folyamattal a felszerelt konyhai elszívókban jó zsírtalanító hatásfokkal működnek. Az UV-C egységek a mechanikus szűrők mellett helyezkednek el. A fotolízis folyamata leáll, amikor a levegő elhagyja az UV-kazettát és a levegő az elszívó csatornán halad át. Az elszívó csatornában az UV-fény és az oxigénmolekulák reakciójából létrejött ózon továbbra is reagál a zsírmolekulákkal, amelyek a csatornán keresztül kifelé mozognak. Tehát a zsírt és a gőzt az ózon és a hidroxil gyökök oxidálják. Ezt az oxidációs folyamatot Ózonolizisnek nevezzük.