Az ózongáz mérésének három módszere:
2, Fűtött fém-oxid érzékelő (HMOS) / Gázérzékeny félvezető (GSS)
A fűtött fém-oxid félvezető (HMOS) érzékelő úgy működik, hogy egy kis szubsztrátot magas hőmérsékletre melegít (149 ° C körül). Ezen a hőmérsékleten a hordozó nagyon érzékeny az ózonra, és az ellenállás változását mutatja, amely arányos a felületével érintkező ózon mennyiségével. A monitor áramköre értelmezi az ellenállás változását, és a megfelelő ózonszintet a kijelzőn ppm vagy ppb értékként jeleníti meg.
Plusz
Erősen reagál az ózon alacsony szintjére (0,1 ppm alatt) - Legkevésbé drága felügyeleti technológia - Kiváló ismételhetőség és pontosság - Hosszú szenzor élettartam, ha helyesen tárolják
Mínusz
Lassú indulás (8-24 óra bemelegedési időt igényelhet) - Az ózonra adott reakcióidő lassabb (az elektrokémiai adatokhoz képest) - Nagyon érzékeny az interferenciára - Az akkumulátor élettartama rövidebb a felmelegített érzékelőelem miatt - Nem lineáris 1 ppm-nél nagyobb ózonszinteknél - Legfeljebb 50 ° C hőmérsékleti küszöbérték (típustól függően)
A felhasználási területek
Környezeti ózonbiztonsági ellenőrzés (különösen 0,1 ppm alatt) - Hordozható ózonfigyelés (különösen 0,1 ppm alatt) - Ózonkontroll forgatókönyvek (különösen 0,1 ppm alatt) - Ózonszivárgás észlelése
3, UV abszorpciós technológia - Professzionális
Az ózonmolekula UV-abszorpciós maximuma 254 nm-en van. Kontrollált környezetben ez azt jelenti, hogy a légtérben abszorbeált 254 nm UV-fény mennyisége arányos a jelenlévő ózon mennyiségével.Az UV-ózon analizátorok kihasználják az ózon ezen tulajdonságát a stabil, pontos leolvasáshoz. A 254 nm hullámhosszon fényt bocsátó UV-lámpa szabályozott mennyiségű fényt bocsát ki egy lezárt kamrában. Ezt az ultraibolya fényt fotodiod segítségével mérjük, amelyet szintén kiszűrünk a 254 nm hullámhosszon történő detektálásra.
A kamra egyik végében előállított UV-fény és a kamra másik végében mért UV-fény különbsége jelzi az ózon koncentrációját a levegőmintában, amelyet ezután megjelenít a képernyőn, vagy a vezérlőrendszerbe továbbít. Pozítiv:
Nagyon pontos (1% -on belül) - Nagyon lineáris bármilyen ózonszinten - Alacsony ppb-kimutatási határpontok pontossággal - Minimális keresztérzékenység más gázokkal vagy interferenciákkal szemben - Magas koncentrációkat képes olvasni (20% vagy annál magasabb) - Tartós kialakítás, kiváló élettartammal
Negatív:
Magasabb költség, mint az elektrokémiai vagy a HMOS / GSS - Fizikailag nagyobb technológia
A felhasználási területek
Alacsony koncentráció - Hidegtároló létesítmények - Mikroarray alkalmazások - Ózonkutatás -Szemikonduktorok gyártási létesítményei - Az ózon kompatibilitási tesztelése - Közepes koncentráció - Gázkibocsátás figyelése - Magas koncentrációjú ipari ózongenerátor vezérlés - Az ózon kompatibilitási tesztelése
Ózon kitűzők / ózon tesztcsíkok
Az ózon jelvények olyan kártyák, amelyek színváltozás-jelzőt használnak. Az alkalmazott mutató egy kis papírcsík vagy kör, amely ózon jelenlétében oxidálódik. Az oxidáció (színváltozás) mennyisége, amely egy meghatározott ideig megy végbe, arányos a levegőben lévő ózon mennyiségével. Általában ~ 0,1 ppm detektálási határértékre korlátozódik
O3 gáz semlegesítés
A két legelterjedtebb módszer az aktív ózongáz semlegesítésére
A gázbevezetés általában az egység alsó részén kiépített, a bevezetett gáz felfelé áramlik a katalizátor ágyon a felső kilépő nyíláshoz. Ezenkívül a bemeneti nyíláson légrés van, amely megakadályozza az ózongáz esetleges kondenzációját, és biztonságosan gőzé alakulhat az egység fűtött területén. Ez biztosítja, hogy a katalizátor anyagot a vízcseppek ne kárositsák illetve telítsék.
Mobilsept NDO sorozat, kezelési kapacitások: 3000 LPM-ig ( nedves, földgáz-alkalmazásokban (opcionális fűtőelem szükséges) 6000 LPM-ig (212 CFM) száraz O3 gáz-alkalmazásokban A nedves levegőnek az ózonvíz-rendszerekből vagy a vizet tartalmazó ózon-folyamatokból származó gázokat tekintjük. . Ezt az ózongázt rendszeresen engedik át a katalizátor anyagon, hogy hatékonyan távolítsák el az ózont a kiáramló gázból és az oxigénné alakuljon. Ha a gáz nedves és párás, hosszabb érintkezési időre kerül sor a katalizátor anyag és a gázáram között. Ez a folyamat csökkenti a légáramlási folyamatot.
A száraz levegő az ózon oxigénből való előállítási folyamatának része a száraz levegő az ózon semlegesítésének fontos és szükséges részalkotója az eljárás részeként. A környezeti levegő használata némi páratartalommal járhat, így ennek besorolása változhat a nedves és száraz levegő osztályozása között . Ajánlott a nedves besorolás a 30% -nál magasabb páratartalmú levegőnél. Az 50% feletti páratartalomnál a fűtőelem használata szükséges. Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot, az Ön technikai paramétereinek alapján díjmentes ajánlatot készítünk. Katalizátor módosítása: Az ózongáz semlegesítéséhez alkalmazott katalizátor anyag könnyen cserélhető. A katalizátor várható élettartama száraz gázok esetén több év. Nedves gázok esetén az első év elteltével szennyeződések lesznek a levegőben, és ez csökkenti annak hatékonyságát. A katalizátor anyagának cseréje nagyon egyszerű. A katalizátor cserélő készlet, tartalmazza a szükséges katalizátor anyagot, csereszűrőket és az új tömítést.
Ózongáz diszperziós technológiák
Az ózongáz befecskendezésének folyamata
Ózon befecskendezése / oxidáció.
A vegyítésre három leggyakrabban alkalmazott módszer:
1) ózonszivattyú - pozitív elmozdulású injektor, amely az ózongázt a vízbe pumpálja, hasonlóan a klór kémiai befecskendező pumpához;
2) Venturi porlaszto - amely csökkenti az áramlást és a nyomást vákuum előállítása érdekében. Ez a vákuumberendezés szívja az ózon-gázt a vízbe. A nem megfelelő méretezés az ózon elégtelen beszívását eredményezi, ami nem megfelelő oxidációt eredményez.
3, diffúzor - nyomás alatt működik. A diffúzor létrehoz egy buborékoszlopot. Előnyei a magas hozam, az egyszerű felépítés és a nagy átfolyási sebességnél (pl. ivóvíz rendszereknél) előnyösek. Hátrányok a kezelendő korlátozott mennyiség, a szükséges felület és a magas tartály igénye a hatékonyság növelése érdekében.
A - levegőztetés. Az ózon és más gázok / szagok, például a kén eltávolítása (gáztalanítása vagy szellőztetése) egy ózoncsíkot eredményezi.
B - szűrés. Az oxidált anyag eltávolításának utolsó lépése a szűrés. A felhasznált közegnek alacsony vízszennyeződéssel (visszamosással), magas szervizáramlással, nagy eltávolítási képességgel kell rendelkeznie, és a regeneráció során nem igényel vegyi anyagokat. A mechanikus szűrés csak akkor szükséges, ha megfelelő oxidációt sikerült elérni.
Ózonszivattyú kontra Venturi
A két lehetséges és alkalmazott gyakorlati módszer az ózon vízbe történő injektálására - ózonpumpa vagy Venturi. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai.
Ózonszivattyú. Ez egy pozitív elmozdulású injektor, amely az ózon gázt pumpálja a vízbe, Nincs korlátozás az áramlásra vagy a nyomásra, és ezzel a legnagyobb gázbefecskendezési térfogat érhető el. Ez fontos tényező, ha a vas és a kén 3 ppm-nél nagyobb mértékű oxidációs folyamatot igényel.
Venturi. Ez a vákuumkészülék az ózongázt a vízbe húzza. A helyes Venturi készülék kiválasztása előtt meg kell határozni a pontos lpm áramlási sebességet és az üzemi visszaáramlási nyomást. A nem megfelelő méret miatt,nem megfelelő mennyiségű ózon kerül beszívásra, ami nem megfelelő oxidációt eredményez, és az eltávolítandó anyagok egy része az áramlásban marad. Az oxidáltan vas, kén vagy mangán nem távolítható el! A Venturi nyomás növeléséhez booster szivattyúk alkalmazása javasolt amely további hatékonyságot eredményez.
Plusz és mínusz
Plusz - Venturi. Ezek olcsók, nincsenek mozgó alkatrészek, és kevés karbantartást igényelnek, vagy nem igényelnek karbantartást.
Mínusz - Venturi. Fontos, hogy a Venturi-szelepet helyesen méretezzék a gpm és psi értéknek megfelelően. A helytelen méret nem eredményezi az ózon befecskendezését. A Venturi-lemezt meghatározott helyekre kell telepíteni, a szivattyú közelében és a nyomástartály előtt. Helytelen helyre történő telepítés esetén a Venturi-torony nem hozza létre a megfelelő szívást. A nyomás és a vízmennyiség csökkenése jellemző és szélsőséges lehet. Az emlékeztető szivattyúkra a rendszer hidraulikájától függően gyakran szükség van.
Plusz - ózon pumpa. Az ózon pumpa az O3 gazt bárhova befecskendezhetik. Henry fizikai törvénye alapján nagy koncentrációban injektálnak mikrobuborékokat. Ennek előnye az egyszerű telepítés, méretezés, nagyobb befecskendezett gázmennyiség és az áramlás vagy a nyomás korlátozása. Az ózon pumpa kiküszöböli a Venturi-torony esetleges nem megfelelő méretezését és korlátozásait, és 2,5 - 4-szer nagyobb mennyiségű gázt képes befecskendezni.
Minus- ózon pumpa. Költség, mozgó alkatrészek és időszakos szerviz. A szolgáltatás gyakorisága az üzemeltetési időtől és a környezeti feltételektől függ.